"Ми — абсолютно крута держава": у ОП пояснили, навіщо позбавляти Крим автономії (відео)
8-05-2023, 19:00 |
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, яка політика чекає на Крим після деокупації, а також пояснив, чому півострову не потрібен автономний статус.
Після того, як Україна деокупує півострів Крим, найімовірніше він втратить статус автономії. Про це 8 травнязаявиврадник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі для УНІАН.
Подоляк зазначив, що унітарна держава тому й унітарна, що в ній жодних окремих автономій, які так чи інакше можуть стати чудовим середовищем для виникнення сепаратистських настроїв.
Радник голови ОП зазначив, що федеральна конструкція Росії не дозволяє іншим регіонам вийти з федеральної системи та навіть проводити референдуми.
"Очевидно, що, отримавши автономію, ти підсвідомо вважаєш себе в чомусь кращим, навіть підсвідомо, ніж інші регіони. Для унітарної держави автономія – це небезпечний шлях, це шлях у конфліктність на регіональному рівні. Я не думаю що після всіх "щеплень", які ми зараз отримали, нам потрібно йти таким шляхом",
– заявив Подоляк.
Також він зазначив, що нам не потрібно забувати про етнічні спільноти в Криму, права яких мають бути дотримані у повному обсязі.
"Кримські татари, наприклад, очевидно заслуговують на те, щоб ми дивилися на них з великою симпатією, оскільки вони зазнали багато жахів, які відбувалися в Криму протягом останніх 9 років",
— підкреслив він.
Подоляк зазначив, що Україна має бути об'єктивною в оцінці того, яку ціну заплатило місцеве населення за всі етапи війни в Україні.
"Що стосується українізації — це природний процес. Але мені здається, тут треба ставити більш амбітні завдання. Ми повинні будемо промоутувати українську культуру, яку потрібно буде створювати — якісну літературу, кіно, музику, котрі будуть цікавими для глобального ринку",
— зазначив він.
Саме такий шлях, на думку Подоляка, дозволить Україні зайняти вагоме місце на міжнародному рівні, оскільки Україна переживатиме ренесанс.
"Ми набули суб'єктності. Після 30-ти років ми довели, що ми абсолютно крута держава. І зараз нам головне не скотитися до рівня — ми сидимо у приймальні",
— підсумував він.
Нагадаємо, на початку квітняФокусдізнавався, що відбувається на території Криму і якінастрої у населення в очікуванні української армії. Попри те, що півострів заполонила російська військова техніка, за інформацією ГУР, російське керівництво та військове командування поступово залишають півострів.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.