Стимул іти воювати: Путін у 10 разів збільшив штрафи за неявку до військкомату
1-08-2023, 17:00 |
Володимир Путін, президент Російської Федерації, затвердив збільшення штрафів за неявку до військкомату без поважної причини і за неповідомлення військкомату необхідних відомостей.
Про це повідомляє російське пропагандистське видання"РИА Новости".
Повідомляється, що Путін підписав закон про збільшення штрафів за неявку до військкомату за повісткою без поважної причини. Згідно з новим законом, розмір штрафів тепер становитиме до 30 тисяч рублів, тоді як раніше передбачалося штрафування в розмірі від 500 рублів до трьох тисяч рублів за це порушення.
Також у РФ збільшили покарання за інші правопорушення, пов'язані з військовим обліком, за які раніше загрожував штраф від 500 рублів до трьох тисяч рублів:
штраф за неповідомлення до військкомату актуальних даних про громадянина (сімейний стан, освіта, робота, місце проживання) становитиме від 1 тисячі до 5 тисяч рублів;
штраф за ухилення від медичного обстеження — від 15 до 25 тисяч рублів;
штраф за умисне псування, знищення або недбале зберігання військового квитка чи інших документів військового обліку — від 3 тисяч до 5 тисяч рублів.
Крім того, цей документ вводить штрафи до 400 тисяч рублів за неподання юрособами списків для взяття громадян на військовий облік.
Закон набуде чинності 1 жовтня 2023 року.
Нагадаємо, що засновник ПВК "Вагнер"Євген Пригожин заявив, що загальна мобілізація неминуча. За його словами, перевага від мобілізації в прикордонних регіонах РФ полягає в тому, що мобілізовані воюватимуть недалеко від дому.
Примусова мобілізація в Росії значно погіршила дисципліну в російській армії, і щодня ситуація стає лише гіршою. Про це йдеться узвітібританської розвідки за 24 травня.
Справа в тому, що в Російській Федерації продовжують проводити примусову мобілізацію, хоч влада і заперечує цей факт. У зв'язку з цим ситуація з дисципліною в російській армії погіршується. Тих громадян, які починають йти у самоволку, починають карати відправкою на передову.
У зведенні окремо зазначають, що достовірні дослідження російських ЗМІ говорять про те, що в період із січня по травень військові суди вже розглянули 1053 справи про самоволку, а це вже більше, ніж за весь 2022 рік.
"Російські військові щосили намагалися забезпечити дисципліну у своїх лавах під час операцій в Україні, але їхні проблеми, найімовірніше, погіршилися після примусової мобілізації резервістів з жовтня 2022 року. Судові дані свідчать про те, що більшість осіб, визнаних винними у відході в самоволку тепер караються умовними термінами, а це означає, що вони можуть бути переведені в "спеціальну військову операцію",
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.