Війна виходить у новий вимір: чому РФ важливо контролювати Чорне море, – NYT
10-08-2023, 17:00 |
Історично для Росії завжди було важливо контролювати Чорноморський регіон, бо він дає змогу впливати на Європу та Близький Схід. Тепер це ще й важливий коридор Москви для експорту нафти.
Після виходу РФ із зернової угоди, війна почала охоплювати Чорноморський регіон. Росія атакувала українську портову інфраструктуру, а російські кораблі були атаковані морськими дронами. Про цеповідомляєThe New York Times.
Чорне море межує з Україною, Росією, трьома країнами НАТО та країнами-партнерами НАТО. Воно стає все більш небезпечним через рішення Кремля розірвати угоду про безпечне перевезення українського зерна.
Битва за контроль над морем може мати наслідки для глобального ринку енергоносіїв та продовольства. Це майже напевно породить для Альянсу нові виклики, бо він прагне підтримувати головний принцип міжнародного права — вільне судноплавство.
Чому для РФ так важливо контролювати Чорне море?
У виданні зазначають, що століттями Чорне море було в центрі зусиль Росії поширити свій геополітичний та економічний вплив у світі. Це призводило до війни з Османською імперією. Теплі води Чорного моря сприяють веденню торгівлі цілий рік. Його розташування давало змогу Росії впливати на Європу, Близькій Схід і ще далі.
Президент РФ Володимир Путін намагався теж посилити свій вплив на Чорноморський регіон: вкладав кошти у приморські порти, курорти, а також вкладався у бойовий флот.
Одна з причин анексії Криму — це контроль над Чорним морем. Також там проходить майже 20% російського експорту нафти — 400-575 тисяч барелів нафти за добу. Через Чорне море проходить понад 3% усього світового експорту нафти та нафтопродуктів. Україна зараз чітко заявила, що є загроза для російських портів у морі, бо хоче завдати Кремлю економічних втрат. Якщо дрони будуть і далі атакувати російські танкери, то тоді ціни на нафту можуть підскочити на 10-15 доларів з нинішніх 85 доларів за барель.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.