АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 «Довгі проводи»: фільм та спогади


Учора, 19:00 |

П’ятого листопада увесь кінематографічний світ буде відмічати 90-річчя знаменитої кінорежисерки Кіри Муратової, яка все своє творче життя провела на Одеській кіностудії. Тут зняті улюблені нами фільми «Короткі зустрічі» і «Довгі проводи», «Зміна долі» і «Астенічний синдром», «Чутливий міліціонер» і «Другорядні люди», та інші. На честь ювілею Одеська кіностудія влаштувала ретроспективний показ кінострічок Кіри Муратової, він відбувається щочетверга, о 14 годині, у великому кінозалі.

 Кадри із фільму «Довгі проводи»

Минулого четверга глядачі дивилися «Довгі проводи» (1971 рік). Як зазначають на кіностудії, це фільм із важкою долею: сценарій безліч разів перероблявся — і цензурою, і самою Муратовою. Через два тижні після виходу фільм було заборонено, копії вилучено та частково знищено. Повноцінно картина дійшла до глядача за 15 років, у 1987-му.

«Довгі проводи» займали 9-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. У списку «100 найкращих фільмів світу, знятих жінками» за 2019 рік, який був складений трьома сотнями кінокритиків з 84 країн світу, кінострічка «Довгі проводи» за кількістю голосів зайняла 59-е місце.

Олег Владимирський та Євген Женін
Олег Владимирський та Євген Женін

Передувала фільму традиційна розповідь Євгена Женіна про кіно. Але глядачів ще чекав сюрприз: на перегляді з’явився виконавець ролі Саші Устинова — фотожурналіст «Вечірньої Одеси» Олег Владимирський. Він розповів, як 16-річним учнем звичайної одеської школи потрапив у велике кіно, як знімалася стрічка «Довгі проводи», і чому її заборонили (фільм потрапив під «гарячу руку» партійних функціонерів, які побачили в ньому ігнорування принципів соціалистичного реалізму), як працювалося з Кірою Муратовою, вже відомою режисеркою, що вже зняла «Короткі зустрічі» з Володимиром Висоцьким.

Чому більше Олег Владимирський не знімався у кіно? Так склалася доля. Але Олег анітрохи не шкодує. Інакше би він не став знаменитим фотожурналістом!

Олег Суслов


Газета: Вечерняя Одесса
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.