Ветеранський пакет медичних послуг значно розширять
5-11-2024, 15:00 |
Днями Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я України (НСЗУ) презентували новий пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. Запрошення до участі у презентації отримала і наша газета. Ось про які подробиці ми дізнались.
Що входить у пакет послуг? Новий пакет послуг включатиме низку медичних і соціальних заходів, які наразі не надаються на рівні первинної медичної допомоги.
Зокрема, йдеться про індивідуальний план обстеження та лікування, скринінг хронічних захворювань, амбулаторну реабілітацію травм опорно-рухового апарату, розширену психологічну підтримку, підтримку в подоланні залежностей, консультації фахівців із супроводу.
Проєкт передбачає консультування ветеранів фахівцями із супроводу ветеранів. Вони надаватимуть інформацію щодо доступу до медичних та соціальних послуг, пільг, організації взаємодії з волонтерськими та громадськими організаціями для соціальної інтеграції ветеранів, вирішення житлових та матеріальних питань, адаптації до цивільного життя. Такі консультації ветерани зможуть отримати безпосередньо в медзакладі «первинки».
Хто зможе скористатися розширеним пакетом послуг? Ветерани війни (звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни). Їм необхідно укласти декларацію із сімейним лікарем закладу первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ.
«На здоров’я під час бойових дій впливають фізичні перенавантаження, стрес, відсутність режиму, контузії, поранення та багато іншого, тож ми маємо забезпечити для ветеранів розширені додаткові умови при поверненні»,
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко наголосив:
«Ветерани значно частіше стикаються з хронічними захворюваннями, ніж цивільні. Умови служби, вплив токсичних речовин і тривалі фізичні навантаження призводять до широкого спектра проблем зі здоров’ям. І ми, як держава, маємо реагувати на потреби людей, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради нашої свободи і незалежності. Тому МОЗ, НСЗУ та Мінветеранів розробили пілотний проєкт, який передбачає розширення переліку гарантованих державою, а отже безоплатних, медичних послуг для ветеранів на первинній ланці. Розширений обсяг послуг включатиме додаткові діагностику, лікування, реабілітацію та психологічну допомогу».
МОЗ та НСЗУ з 2024 року впроваджують подібний пілотний проєкт, що передбачає надання безоплатних послуг із зубопротезування та зуболікування для ветеранів, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Ще одну послугу для військовослужбовців та ветеранів впровадять з 2025 року. Близько 190 млн. грн. бюджетних коштів у 2025 році спрямують на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.