В Одесі хотіли перейменувати відомий театр, але не змогли
14-12-2024, 11:00 |
З назви Одеського театру юного глядача хотіли прибрати ім’я письменника Юрія Олеші. Однак депутати Одеської облради рішення не підтримали.
За проєкт «Про відмову від імені Юрія Олеші, раніше присвоєного Комунальному закладу “Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеші”» голосували на сесії Одеської обласної ради 12 грудня.
Тільки 28 депутатів віддали свій голос «за», відповідно, рішення не було ухвалено.
Ім’я Юрія Олеші Одеському ТЮГу присвоїли 2016 року.
Довідка ОЖ
Олеша Юрій Карлович (1899-1960) – російський радянський письменник, кіносценарист, поет і драматург, журналіст.
1902 року сім’я переїхала до Одеси. Олеша навчався в Рішельєвській гімназії, а потім в Одеському університеті. В Одесі відбувся його дебют як драматурга – п’єса «Маленьке серце» була поставлена на сцені.
В одеських журналах «Фігаро», «Огоньки» з’являються його оповідання, вірші, поеми. Після встановлення радянської влади в Одесі 1920 року Олеша працював у газеті «ОдУкроста» – малював плакати і писав тексти. У 1922 Юрій Олеша переїхав до Москви.
Як розповідало «Одеське життя», Одеса увійшла до списку творчих міст ЮНЕСКО як місто літератури. Так виникла ідея створити справжній літературний марафон.
Учасники проекту «Читання додому» – одеський «Зелений театр» та турагентство «Тудой-сюдой» – мають намір розмістити по всій Одесі близько 100 таких табличок із цитатами з творів одеських літераторів. Вони прикрасять будинки, пляжі, сквери та мости, які надихали письменників та поетів.
Раніше такі таблички з’явилися на території «Зеленого театру» (з цитатами Володимира Жаботинського та Михайла Жванецького), на вулиці Софіївській, 17 (з уривком з «Одеських оповідань» Ісаака Бабеля), на стіні будинку №133 по Старопортофранківській (ще один текст Жванецького), біля входу на Суворовську алею парку Шевченка (з фрагментом із листа поетеси Лесі Українки).
А у серпні 2021 рокутабличку проекту «Читання додому» відкрили у Грецькому парку. На табличці наведено фрагмент із нарису Чуковського «1905, червень», присвяченого повстанню на броненосці «Потьомкін», свідком якого був письменник. Її було доручено відкрити гостю Одеси – поетові, письменнику, критику Дмитру Бикову.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.