«Доступні ліки»: нові правила отримання безкоштовних препаратів
3-08-2022, 11:00 |
Незважаючи на повномасштабну війну, у нашій країні продовжує працювати програма «Доступні ліки». Пацієнти, що вимагають амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою оплатою.
Де взяти рецепт на «Доступні ліки»?
В даний час пацієнти можуть отримувати «Доступні ліки» в аптеці як за електронним, так і паперовим рецептом. Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від декларації з ним.
Враховуючи наявність/відсутність препаратів інсуліну, лікарям дозволяється, виписуючи паперові рецепти, вказувати не торгові назви препаратів, а такі дані: інсулін людський генно-інженерний короткої або середньої дії, аналог інсуліну ультракороткої дії, аналог інсуліну тривалої дії або комбіновані інсуліни.
Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створить електронний рецепт – номер рецепту і код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта.
Як отримати доступні ліки?
Для того щоб почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, пацієнту необхідно:
для отримання ліків проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типузвернутися:
до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв’язок;
до будь-якого іншого сімейного лікаря (якщо ви змушені були змінити місце проживання);
терапевта або педіатра, з яким декларації немає. Адже первинна допомога для внутрішньо переміщених осіб надається у повному обсязі. Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема медикаментозне;
якщо необхідні ліки при порушенні психіки та поведінки, епілепсії– до війни рецепти на ліки проти розладів психіки та поведінки, епілепсії могли виписати лише психіатр чи невролог. Але щоб отримати повторний рецепт під час воєнного стану, можна звернутися до будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт, сімейний лікар), наявність декларації для цього не є обов’язковою. Важливо, щоб у пацієнта був план лікування психіатра чи невролога, внесений до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ);
якщо пацієнту слід прописати першу схему лікування інсуліном, це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може сімейний лікар;
проти нецукрового діабетуперший рецепт повинен виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу. Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнтові ліки.
З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, що має договір з НСЗУ на відпустку ліків, та отримати безкоштовні препарати. Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗП).
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.