Як тренер з Донеччини виховує чемпіонів дзюдо та самбо на Одещині
15-02-2023, 19:00 |
В Зеленогірському смт, Подільського району вже більше шести років працює дитячо-юнацька секція дзюдо і самбо. Її заснували місцеві підприємці й аграрії Сергій Паровик та Анатолій Артеменко, а тренує понад півсотні вихованців з навколишніх сіл досвідчений тренер-переселенець з Донбасу — Володимир Лісковий.
Виступаючи на змаганнях різних рівнів, юні бійці завжди повертаються з медалями. Тож нині скарбничка нагород команди нараховує близько пів тисячі трофеїв, здобутих на татамі.
Останні 4 медалі зеленогірці вибороли 22 січня на відкритому турнірі з боротьби самбо «Хрещенські морози», що проходив в Одесі.
Не вистачає коштів на змагання
На превеликий жаль, вихованці тренера не змогли потрапити на чемпіонат України-2023, що стартував на початку лютого у Львові, де розігрувалися медалі серед юнаків і дівчат 16-20 років.
Усі шанси мали вибороти золото і потрапити до збірної України та надалі виступати на європейських та світових аренах найздібніші самбісти із Зеленогірського: 17-річна Діана Козаченко і 18-річний Володимир Піддубний.
Не вистачило якихось семи тисяч гривень, щоб команда змогла поїхати на ці змагання…
Проте тренер Володимир Лісковий і юніори з розумінням ставляться до нинішніх тимчасових труднощів, адже волонтерська допомога з боку аграріїв та простих людей найперше спрямовується на підтримку наших Збройних сил, які наближають таку бажану перемогу над ворогом. На жаль, на війні з росіянами загинув вихованець Володимира Ліскового, якого він тренував у Донецьку.
Тренер родом з Донеччини
У 2014 році, з початком російської агресії проти України, чоловіку разом з дружиною довелося покинути рідний дім.
— Я працював у Слов’янському педінституті, три роки — в Донецьку. На жаль, війна все перекреслила. Коли був збитий пасажирський літак «Боїнг-777», ми з дружиною остаточно вирішили виїхати з окупованої ворогом території. Перебралися у Київ, де я перебивався різним підробітком. Невдовзі запропонували тренувати дітей у Зеленогірському.
— Працюючи на Донеччині, я підготував сім майстрів спорту міжнародного класу і двох чемпіонів світу. Переконаний, що серед моїх зеленогірських вихованців, які мають великий спортивний потенціал і волю до перемоги, також зростають майбутні чемпіони,
— розповів уродженець нині вщент розбомбленого орками міста Краматорська Володимир Дмитрович.
— Тішить, що мої учні демонструють непогані спортивні результати. Допомагають крокувати сільській дітворі до перемог небайдужі до виховання молодого покоління меценати Анатолій Артеменко, Сергій Паровик, Микола Пожар, Олег Вовчок, Геннадій Казачонок та інші благодійники.
А депутат Подільської райради Сергій Паровик ще й ініціював запровадження премій для обдарованих дітей району, і з-поміж інших юних талантів перші міні-гранти отримали найкращі юніори Зеленогірської територіальної громади.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.