АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Безкоштовні ліки знову за е-рецептом: що змінилося з 1 липня


6-07-2023, 13:00 |

З початку повномасштабної війни медикаменти за програмою «Доступні ліки» можна було придбати як за електронним, так і паперовим рецептом. Проте вже в липні аптеки такі ліки відпускатимуть лише за електронними рецептами. Що змінилося і для кого зробили виняток?

 

Нагадаємо, що з 1 липня набули чинності низка змін, які торкнуться багатьох сфер діяльності. До них входить і придбання медикаментів за програмою «Доступні ліки» лише через електронний е-рецепт.

Відповідні зміни уряд уже ухвалив. Винятки зроблено лише для мешканців прифронтових територій. У зоні активних бойових дій на «Доступні ліки» лікарі, як і раніше, можуть виписувати паперові рецепти. Про те, як отримати електронний рецепт, розповідає виконувач обов’язків директора Південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Денис Чорний.

До кого звертатися за е-рецептом

Для отримання «Доступних ліків» під час лікування різних захворювань електронний квиток виписує конкретний лікар:

  • при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі, цукровому діабеті – е-рецепт виписує сімейний лікар, терапевт чи педіатр;
  • при нецукровому чи інсулінозалежному діабеті – ендокринолог;
  • при лікуванні розладів психіки та поведінки — психіатр;
  • при епілепсії – психіатр чи невролог;
  • при хворобі Паркінсона – невролог.

Лікар виписує перший рецепт на необхідні медикаменти. Потім їх можна отримати у лікарів первинної медичної допомоги.

Імуносупресивні препарати, що входять до програми, необхідні для людей у післяопераційному періоді при трансплантації, може виписати тільки трансплант-координатор — фахівець, який забезпечує отримання анатомічних матеріалів.

Як оформляється електронний рецепт

Коли лікар виписує електронний рецепт, на телефонний номер пацієнта, зазначений у декларації, надходить СМС із двома кодами для отримання ліків в аптеці: 16-значний – номер рецепта та 4-значний – перевірочний код.

Пацієнтам, яким не надійшло повідомлення, лікар може надрукувати рецепт у вигляді інформаційної довідки. Таким чином, люди, які не можуть користуватися телефоном, все ж таки можуть отримати «доступні ліки». З такою довідкою пацієнт може прийти до будь-якої аптеки, яка приєдналася до державної програми. Для отримання медикаментів йому потрібно повідомити 16-значний номер рецепта. Для погашення е-рецепта – 4-значний код.

Скільки часу діє електронний рецепт

Термін дії е-рецепта становить 10 днів для наркотичних та 30 днів для інших рецептурних препаратів. Як довго пацієнт зможе його одержувати залежить від призначень лікаря.

Чи можна отримати е-рецепт за телефоном

Якщо пацієнт приймає препарат за раніше встановленим діагнозом та на постійній основі (для лікування хронічного або тривалого захворювання), особистий візит до лікаря не обов’язковий. У такому разі він може виписати ліки при зверненні пацієнта телефоном, поштою або через месенджери.

Як отримати е-рецепт у селі

Знайти аптеку, яка відпускає медикаменти за програмою «Доступні ліки», можна за наклейками на дверях: «Тут є Доступні ліки». Там, де відпускають інсулін, написано «+Інсуліні».

Якщо ви не знаєте, в якій саме аптеці можете скористатися е-рецептом, або до якого лікаря звернутися за ним, зателефонуйте на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77. Оператори підкажуть, до якої аптечної мережі завезли необхідний препарат протягом трьох останніх днів.

 

Чи можуть рідні отримати ліки за е-рецептом замість пацієнта?

Трапляється, що пацієнт, який користується послугою «Доступні ліки», не може самостійно відвідувати аптеку. У такому разі ліки замість нього має право отримати близьку йому людину. Для цього необхідно знати номер е-рецепта та код погашення.

Вероніка Поліщук


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.