АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 День бабусь і дідусів: як святкувати і що подарувати?


28-10-2023, 19:00 |

В Україні та деяких країнах світу 28 жовтня ось уже 12 років відзначають День бабусь і дідусів. Сьогодні ми розповімо, що це за свято і як його прийнято відзначати.

 

Усе почалося з «осінніх дідів»

Подібне свято існувало у слов’ян ще в незапам’ятні часи. Воно називалося “осінні діди” і відзначали його наприкінці жовтня, тому що цей день вважався початком темної і холодної пори року. Сенсом свята було вшанування предків. У давнину слов’яни вірили, що духи предків можуть захистити, допомогти, і тому не боялися їх, а вірили в їхню мудрість і досвід.

Цього дня було заведено топити лазню, митися всією сім’єю, а після цього залишати біля порога повне відро чистої води і новий віник. Увечері, коли спускалися сутінки, запалювали свічки на підвіконнях і багаття на пагорбах. Вважалося, що вони зможуть освітити шлях душам предків, щоб ті могли провести час разом із живими. Коли накривали святковий стіл, то обов’язково ставили тарілки також і для померлих членів родини, а за вечерею згадували кожного з них на ім’я. Проте з появою християнства язичницькі свята були витіснені.

Хто придумав свято для бабусь і дідусів?

2009 року Голландське квіткове бюро запропонувало виділити в році один день, коли онуки змогли б дарувати своїм бабусям і дідусям живі квіти – в кашпо і вазонах, як символ довгого життя. Крім того, це мало символізувати нерозривний зв’язок між поколіннями: онуки ототожнювалися з паростками, а бабусі й дідусі – з корінням. Підприємці, які займаються квітковим бізнесом, підтримали ідею. Історики, які спеціалізувалися на вивченні язичництва та культури давніх слов’ян, для святкування дня бабусь і дідусів обрали той самий час, що й наші предки, – кінець жовтня.

Як прийнято відзначати цей день?

У багатьох країнах Європи і США День бабусь і дідусів відзначають наприкінці жовтня, але є також держави, де немає точно затвердженої дати цього свята. Його відзначають по-різному і в різні дні. Найголовніше в цей день – показати старшому поколінню, що вони залишаються важливою частиною життя своїх близьких. Цього дня онуки повинні шанувати своїх бабусь і дідусів, показати, що прислухаються до них і з повагою ставляться до їхнього досвіду і знань.

У це тепле домашнє свято заведено збиратися всією сім’єю за святковим столом, пити чай, слухати історії з минулого, які можуть розповісти бабусі й дідусі, і переглядати старі альбоми з фотографіями. Це допомагає краще пізнати історію свого роду і зрозуміти представників старшого покоління.

Які квіти краще дарувати в День бабусь і дідусів?

Одним із символів цього дня вважаються кімнатні квіти у вазонах, і багато хто вибирає рослини зі змістом. Наприклад, гібіскус символізує процвітання і довголіття, а герань – фінансове благополуччя і стабільність. Якщо подарувати фіалку, то вона позбавить від сварок у домі, а миртове деревце принесе щастя і взаєморозуміння.


Газета: Одесская жизнь
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.