Перейменування: 15 вулиць та провулків в Одесі отримають нові назви
3-11-2023, 11:00 |
Одеські вулиці та провулки, названі на честь 8 березня, російського живописця Сурікова та низку інших буде перейменовано. Розповідаємо, якими будуть їхні нові назви.
2 листопада в Одесі відбулося чергове засідання історико-топонімічної комісії при місцевому муніципалітеті. На ньому було схваленоваріанти нових назвдля 15 вулиць та провулків міста, які необхідно перейменувати, як пов’язані зі злочинним радянським комуністичним режимом та країною-агресором російською федерацією. Але спочатку запропоновані імена мають затвердити на своїй сесії депутати міськради.
В Одесі перейменують 15 вулиць та провулків
1. Вулиця з дивною назвою 8 березня 3 лінія стане Гобеленовою. Гобелен – вид килима із сюжетною чи орнаментною композицією. Виготовляють гобелени із кольорових шовкових або вовняних ниток окремими частинами, які потім зшивають між собою.
2. 5-й провулок 8 березня назвуть Кодимським на честь міста Кодима в Одеській області.
3. 7-й провулок 8 березня змінить назву на Бейтельсбахеровський. Назвуть його на честь архітектора Християна Бейтельсбахера. На початку 20 століття він спроєктував понад десять будівель в Одесі. Змушений був емігрувати після жовтневого перевороту 1917 року.
4. 9-й провулок 8 березня стане провулком Фредеріка Волтона, на честь британського винахідника та підприємця, який винайшов лінолеум. Одеса славилася виробництвом цього покриття, яке експортували до багатьох країн світу.
5. Вулиця Молодогвардійська швидше за все буде перейменована на Чайківську. Назва походить від слова “Чайка” – знаменитого козацького човна.
6. Вулиця, яка зараз має ім’я російського письменника Салтикова-Щедріна, стане вулицею Пилипа Орлика, козацького гетьмана початку 18 століття, автора першої української конституції.
7. Провулок Черепанових (брати-винахідники, які побудували перший у російській імперії паровоз) стане просто Паровозним.
8. Провулок Москвина перейменують на Литаврійський. На честь музичного інструменту – литаврів. Вулиця стане частиною мікрорайону музичних інструментів. Литаври – особливий інструмент українського козацтва. Удари в литаври сигналізували про небезпеку, литаври були засобом зв’язку між козацькими загонами – спеціальними умовними сигналами під час бою передавали накази військом. Цей музичний інструмент відносять до української національної символіки.
9.Вулицю Спартаківську перейменують на Баронівську. Ця вулиця веде до Горбатого мосту, який раніше мав назву Баронівський, на честь барона Карла Унгерн-Штернберга. Річ у тому, що неподалік мосту розташовувалися створені ним Баронівські залізничні майстерні.
10. Спартаківський провулок назвуть на честь диригента та професора Одеської консерваторії Костянтина Пігрова.
11. Вулиця Нікітіна стане вулицею Шполянською. Шполянські – сім’я купців-євреїв. Найбільш відомий інженер-технолог Абрам Шполянський (пом. 1908), який у 1885 придбав фабрику дроту та штифтів Фрідріха Ротмана (Богдана Хмельницького, 65). З початку XX століття металургійний завод Шполянського було переміщено на Куяльницьку дорогу (тепер початок Вапнякової вул., пізніше – Сталепрокатний завод).
12. Вулицю Желябова перейменують на вулицю Владислава Домбровського. Це архітектор, який мешкав в Одесі наприкінці 19 століття. Він збудував багато будівель на Півдні України, у тому числі й у нашому місті.
13. 1-й провулок Сурікова назвуть Лірним, на честь музичного інструменту – ліри. Ліра була поширена на українських землях з 15 століття і навіть дала назву особливому виду мандрівних музикантів – лірникам.
14. 2-й провулок Сурікова отримає назву Бандурного, на честь ще одного легендарного струнного українського музичного інструменту – бандури.
15. А вулиця Ціолковського стане вулицею Ансельма. Йоганн Ансельм – одеський підприємець та домовласник. Був власником ділянки, на якій згодом було збудовано склади та завод Шустових.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.