В Україні почали по-новому надсилати повістки – тепер у Києві та деяких великих містах їх навмисно прикріплюють до паперових платіжок за комунальні послуги.
Така новація викликала жваві дискусії в соцмережах. Українців цікавить, чи має таке прикріплення якусь юридичну силу і чи вважається повістка врученою, якщо за цим платіжком сплачено комуналку.
Про те, з якою метою ЖЕКи це роблять, чи з відома, чи за вказівкою ТЦК (військкоматів), розповів адвокат Андрій Межирицький.
За словами адвоката, згідно із законом,повісткуможе вручати і керівник ЖЕКу. І в даному випадку, швидше за все, ТЦК запросив у ЖЕКу інформацію про військовозобов’язаних, які мешкають на тій території, яку обслуговує певний ЖЕК, після чого і були сформовані повістки на цих осіб та їх передали ЖЕКу з вимогою вручити.
«Керівництво ЖЕКу розуміє, що вони – не військові, що проти них можуть і фізичну силу застосувати. Тому доручення ТЦК виконують, прикріплюючи повістки до платіжок. Жодних наслідків такий спосіб оповіщення не несе»,
– пояснює Андрій Межирицький.
За його словами, є помилкова думка щодо того, що якщо комуналку оплачено, то й повiстка, що прикріплена до платіжки, вважається врученою. Проте законом таке не передбачено.
«Довести, що повістку вручено належним чином, можна в тому випадку, якщо там є підпис особи, якій цей порядок денний вручається. Крім того, незрозуміло, хто саме сплатив комуналку»,
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.