Підступні маніпулятори: як домашні тварини керують своїми господарями
15-04-2024, 17:00 |
Ми вважаємо себе розумнішими за тварин, однак у них на цей рахунок інша думка. Наші домашні улюбленці навчилися відмінно маніпулювати нами, до того ж здатні на це не тільки собаки і кішки, а й навіть пташки і гризуни. Як же розпізнати маніпуляції і чи варто позбавляти улюбленців цього маленького задоволення?
КІШКИ: вважають нас власністю
Кішки живуть поруч із людиною не одну тисячу років і за цей час навчилися нами керувати. Вони вважають нас чимось на кшталт великої кішки, яка з незрозумілих причин не обросла шерстю і яку легко обвести навколо пальця, точніше, хвоста.
Кішки зазвичай налагоджують із власниками тісний емоційний зв’язок. Головна їхня зброя – це звуки, і для спілкування з людиною кішки використовують набагато більше різноманітних звуків, ніж із родичами. Ба більше, вони знають, звуки якої тональності впливають на наш слух – це муркотіння, нявкання, бурчання і короткі гортанні звуки. Причому кішки безпомилково визначають, який саме звук потрібно видати, щоб людина виконала те, що їм потрібно.
Найчастіше кішки вибирають нявкання, яке дуже схоже на плач дитини, розуміючи, що людині важко ігнорувати цей звук. І ми підсвідомо асоціюємо вихованця з дитиною, відчуваючи потребу виконати її бажання. Крім того, кішки можуть видавати вібруючі звуки одночасно на високих і низьких частотах і навіть керувати звуками, якщо знають, що це викличе потрібну реакцію людини. До речі, коли кішка треться об наші ноги, вона мітить нас, щоб усі знали: ви – її власність.
СОБАКИ: володіють акторською майстерністю
Собаки здатні маніпулювати людиною не гірше за кішок, і людина глибоко помиляється, якщо вважає себе господарем становища. Щоправда, на відміну від котів, собаки використовують не звуки, а міміку.
Достовірно відомо, що собаки відчувають наші слабкі місця і навмисне наслідують людську поведінку. Зверніть увагу, коли господаря немає поруч, собака обирає з-поміж оточуючих найчуйнішого члена сім’ї і дивиться на нього так жалібно, як тільки можливо. Зазвичай людина не витримує і робить те, що хоче собака, – дає їй ласощі або йде з нею гуляти.
Міміка собак різноманітніша, коли вони знають, що на них дивляться. Наприклад, у притулках швидше знаходять господарів саме ті собаки, які вміють використовувати різні вирази морди й очей. Люди дуже чутливі до вселенського смутку в собачих очах, і собаки про це прекрасно знають.
ПТАХИ ТА ГРИЗУНИ: кокетують і вміють гратися
Маніпулювати людиною навчилися навіть птахи та гризуни. Папуга, який сидить на одній лапці, позіхає, потягується і дивиться, нахиливши голову і прикривши око, явно хоче сподобатися оточуючим. Він знає, що отримає за це ласощі й увагу.
У гризунів дуже розвинена схильність до альтруїзму та емпатії (здатність відчути і зрозуміти емоції інших). Домашні щури вміють використовувати звуки і рухи, щоб умовити господаря погратися. Для цього вони можуть наближатися і віддалятися від людини, немов грають у догонялки.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.