АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2025.
Top.Mail.Ru


 Фрукти подорожчають, ягід поменшає: як вплинули заморозки на врожай


Сьогодні, 11:00 |

Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай після заморозків.

 

Абрикоси

Найскладніша ситуація, зазначають експерти, склалася з абрикосами. Саме ці кісточкові фрукти найбільше постраждали від морозів. Вони – найбільш чутливі до перепадів температур. До того ж за холодної погоди неможливим є запилення квітів. Бджоли просто перестають літати.

Абрикос – взагалі ризикова культура, страждає не перший рік. І цього року значна частина врожаю знищена. Але це не означає, вважають експерти, що українські абрикоси повністю зникнуть із продажу. Звичайно, кількість їх буде обмежена. А в супермаркетах і на ринках з’являться в продажу, переважно, імпортні абрикоси.

Персики

Під час квітневих морозів персики здебільшого вистояли. Хоча в деяких областях їх втрати становили до 20%.

Вишня та черешня

Менше постраждали вишня та черешня. Пізня черешня ще не цвіла. Ранні сорти, здебільшого, уникли значних пошкоджень. Але, разом з тим, зазначають фахівці, мінусові температури можуть вплинути на здатність пилку до запліднення. І є ризик, що це призведе до зниження зав’язуваності плодів цих культур.

Яблука та груші

Зачепили заморозки яблуневі та грушеві сади. Хоча вони, зазвичай, вважаються більш стійкими до холодів. Урожай яблук і груш особливо не знизиться. Але, на думку експертів, може погіршитися якість плодів – особливо під час їх тривалого зберігання.


Лохина

Серйозної шкоди весняні заморозки завдали лохині. На Черкащині та в північних регіонах загинули до 85% цієї ягоди. У Закарпатті постраждали до 20% її ранніх сортів і до 40% пізніх. Водночас, зазначають експерти, лохину вирощують практично в усіх областях України. Тому її загальний урожай критично зменшений не буде.

Суниця

Через весняні заморозки зазнала пошкоджень частина врожаю садової суниці. Тож ягід цього сезону може бути менше. Також є ризик втрати врожаю полуниці та деяких овочевих культур, наприклад, помідорів.

Що буде з цінами?

На думку економічних експертів, влітку фрукти можуть подорожчати на 20% -25% у порівнянні з минулим роком. Основні підстави подорожчання – втрати врожаю та закупівля зарубіжної продукції. Позначиться на цінах і курс долара, який прямо впливає на вартість імпортованих фруктів.


Газета: На пенсии
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.