АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 Українцям доведеться декларувати викиди в атмосферу під час роботи генераторів або сплачувати штрафи


19-01-2023, 19:00 |

В Україні Держспоживслужба попередила про можливі штрафи за використання генераторів без дозволу на викиди.

 

Українцям доведеться декларувати викиди в атмосферу під час роботи генераторів.

В Україні Держспоживслужба попередила про можливі штрафи за використання генераторів без дозволу на викиди. Такі дозволи можна отримати безкоштовно і за лічені години, при цьому незважаючи на можливість накладати штрафи, у період військового стану та відключення струму бізнесу “прощають” можливі порушення, пише Обозреватель.

За що та кого можуть оштрафувати?

Держспоживслужба на Одещині попередила: бізнес можуть оштрафувати на 5-8 тис. грн за використання генератора без дозволу. За кілька годин повідомлення видалили і з сайту, і зі сторінок відомства в соцмережах.

Нагадування про штрафи під час відсутності електроенергії – непопулярний крок. Перевірки для бізнесу зменшили. При цьому бізнес-асоціації побоюються випадків корупції, коли перевіряючі органи замість штрафів збиратимуть хабарі.

Однак при цьому згідно з чинним законом використовувати генератори без дозволу дійсно не можна. Це стосується лише бізнесу (кафе, ресторанів, магазинів). Тобто, всіх, хто продовжує роботу в період відключення струму.

“Відсутність дозволу на викиди може загрожувати підприємству накладенням адміністративного штрафу від 5 до 8 тис. грн.; обмеженням, тимчасовим припиненням діяльності, пов’язаної з використанням генератора”,

– заявили у Держспоживслужбі.

Як оформити дозвіл?

Хороша новина – такі дозволи безкоштовні. Поки діє військове становище, будь-який бізнесмен може у найближчому Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАУ) або в Дії подати декларацію для використання генератора.

Як пояснюють в одному з ЦНАУ, фактично зараз не потрібен дозвіл. Потрібно просто подати декларацію. Таку декларацію зобов’язані ухвалити чиновники, і після цього оштрафувати бізнес не зможуть.

“Для спрощення дозвільних процедур у період дії військового стану підприємці, які використовують генератори у господарській діяльності, можуть скористатися своїм правом та подати право на провадження господарської діяльності замість отримання дозволу на викиди”,

– йдеться у роз’ясненні.

Чи потрібно отримувати дозвіл простим українцям?

Якщо ви використовуєте генератор для особистих потреб (вдома), дозвіл вам не потрібен. Декларації має подавати лише бізнес.

“Дозволено-декларативні процедури стосуються виключно суб’єктів господарювання. Фізичним особам, враховуючи, що робота зазначеного обладнання супроводжується шумом та надходженням вихлопних газів, достатньо узгодити графіки роботи генератора з сусідами та дотримуватись правил безпеки”,

– зазначають у Держекологічній інспекції.

А чи можуть оштрафувати за зберігання палива для генератора?

Теоретично така можливість є. Наприклад, якщо зберігати більше 5 л палива без ліцензії, якщо встановити генератор на недостатній відстані від палива чи житлових приміщень.Поліція має право виписати штраф за порушення Кодексу про адміністративні правопорушення.

Проте за неправильне зберігання палива в Україні бізнес не штрафують (як і за відсутність ліцензії). Кодекс розробляли у ситуації, коли кожному підприємству для того, щоб вижити, не потрібно було встановлювати генератори. І тепер правоохоронці практично заплющують очі на відносно незначні правопорушення.

“Про чергову “зраду” зі штрафами за зберігання пального без ліцензії – повідомляю, що жодного штрафу на суб’єкти господарювання (крім, звичайно, АЗС, НПЗ та оптовиків) у період зими накладено не буде“,

– пояснює голова комітету з питань фінансів, митної та податкової політики Данило Гетьманцев.

Але водночас не варто ігнорувати й можливі скарги. Наприклад, якщо шум генератора на першому поверсі заважає мешканцям другого, генератор можна помістити в спеціальну конструкцію, що провітрюється, перенести у віддалене від будівлі місце. Це знизить шум. Також не можна підключати без дозволу генератор безпосередньо до мережі. Він має працювати автономно.

Крім того, генератор потрібно розміщувати на відстані 6 м до найближчої стіни (цим правилом бізнес часто нехтує), на відкритому повітрі або у спеціальному вентильованому загорожі. За його використання виділяється чадний газ. Тому суворо заборонено використовувати генератор у приміщеннях, на балконах тощо.

Найважливіша умова при експлуатації генераторів – забезпечити безпеку його експлуатації. В умовах повномасштабної війни працюючий бізнес забезпечує можливість не тільки випити кави або зарядити телефони під час відключення струму, але й сплачує податки до бюджету та створює робочі місця .


Газета: На пенсии
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.