Військовий-бісексуал виграв суд проти Львівської облради, яка виступила проти ЛГБТ-партнерств
15-09-2024, 19:00 |
Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправним звернення від Львівської обласної ради до керівництва держави з вимогою не допустити ухвалення законопроєкту про "Про інститут реєстрованих партнерств".
Автором позову проти Львівської облради є бісексуальний військовослужбовець Петро Жеруха, який також створивпетиціюна підтримку реєстрованих партнерств.
Рішення суду датується 6 вересня таопублікованена сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.
У квітні 2023 року Львівська облрада подала звернення до Верховної Ради, президента України та Кабінету Міністрів, в якому висловила своє ставлення до законопроєкту про реєстровані партнерства та вимагала не допустити його розгляду й запровадження партнерств.
Військовий Петро Жеруха, який подав позов на ЛОР
Депутати зазначили, що він "суперечить Конституції України, Сімейному кодексу України, волевиявленню громадян України і моральним засадам українського суспільства".
"Гомосексуальний порядок денний автори законопроєкту маніпулятивно й агресивно протиставляють pociйському світогляду, прирівнюючи таким чином противників гомосексуалізму до проросійських елементів.
Відтак свою пропозицію надати державне визнання гомосексуальним союзам ототожнюють з турботою про армію, наголосивши, що через невелику кількість гомосексуалістів у Збройних Силах України, держава має виконувати вимоги ЛГБТ",– йшлося у зверненні.
22 травня 2023 року бісексуальний військовий Петро Жерухаподав позовна Львівську облраду, називаючи звернення депутатів "протиправним". Він зазначив, що:
ухвалення рішень з порушених питань не належить до повноважень Львівської облради;
звернення є підбурюванням до дискримінації, яке заборонене законодавством;
Львівська облрада порушила процедуру ухвалення спірного рішення у частині завчасного оприлюднення проєкту звернення.
Згідно з матеріалами суду, облрада своєї вини не визнала, назвавши претензії Петра Жерухи "необґрунтованими".
"Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову в повному обсязі",– йдеться у судовому рішенні.
Відтак Львівська обласна рада має сплатити 1073 гривні судового збору позивачу.
Нагадаємо, у березні 2023 року депутатка Інна Совсунподалау Верховну Раду законопроєкт про цивільні (реєстровані) партнерства. Він передбачає офіційну реєстрацію партнерств, яка має бути доступною для різностатевих і одностатевих пар.
Згідно із законопроєктом, цивільні партнери прирівнюються до близьких родичів. Вони мають майнові та спадкові права, соціальний захист, однак не можуть усиновлювати дітей і брати над ними опіку.
У червні 2023 року петиція на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерстванабрала25 тисяч голосів.
Водночас Православна церква Українивиступила протийого ухвалення, тому що він нібито "суперечить природному, Богом встановленому закону, порушує норми Конституції України щодо визначення шлюбу як союзу одного чоловіка та однієї жінки".
У жовтні 2023 року його такожпідтрималиМіністерство оборони та Міністерство юстиції. Хоча раніше у Міноборонивиступали протизаконопроєкту, бо вважали, що він суперечить Конституції та дискримінує військових, які укладають традиційні шлюби.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.