До 130-річчя з дня народження Леоніда Утьосова одесити провели теплу зустріч. Фото
24-03-2025, 19:00 |
З нагоди 130-річчя з дня народження Леоніда Утьосова в його квартирі-музеї зібралися одесити та шанувальники його творчості.
У невимушеній атмосфері згадували артиста, його жарти, пісні та одеський характер, який він ніс у собі все життя. Співали його найвідоміші композиції, сміялись, говорили про Одесу — саме так, як би це сподобалося самому Утьосову.
«Леонід Утьосов — не просто частина історії Одеси. Це символ того, як місто може звучати, жартувати, мріяти. Його пісні — це ще одне підтвердження, що Одеса була і залишається культурним відкритим містом талановитих людей. Ми зобов’язані берегти цю культурну глибину, бо вона — частина нашого міста, нашої країни і кожного з нас», - зазначив міський голова Геннадій Труханов.
Утьосова згадували з теплотою, а його голос, що лунав з грамофона, повертав атмосферу старої Одеси. Леонід Осипович Утьосов народився 22 березня (за старим стилем - 10 березня) 1895 року в Одесі. Великий одесит, співак, актор, читець, диригент, керівник оркестру і конферансьє виконував пісні в різних жанрах - від джазу до міського романсу.
Муніципальний музей-квартира Леоніда Утьосова
На ситуаційному плані Одеси 1856 року ділянка між вулицями Дегтярна і Велика Арнаутська позначена, як «Провулок трьох кутів». Він ніби виходить з Дегтярної, Успенської та Щепного провулку - звідси назва Трикутний. Так би він і називався, якби не народження тут у 1895 році Лазаря Вайсбейна, надалі відомого, як Леонід Утьосов. Так, у 1982 році провулок зробили вулицею і подарували їй ім'я видатного одесита. Вулиця Утьосова - досить непримітна. Невисокі будинки, невеличкі дворики, арки, люди і коти - і все це в двох одеських кварталах. І жителю мегаполісу може здатися дивним бажання якось її оспівувати, але у цій вулиці є душа і характер. Сьогодні на цій вулиці є одна головна визначна пам'ятка - музей-квартира Леоніда Утьосова. Розташований музей в тій квартирі, де народився і виріс майбутній видатний співак, артист і в деякому сенсі творець відомих одеських байок. Для облаштування музею велика квартира, де колись проживало сімейство Вайсбейн, була викуплена Одеською міською радою. Відкриття музею відбулося 2 вересня 2015 року. Засновники і творці музею по фотографіях, книжках, спогадах очевидців як могли намагалися відтворити обстановку, в якій жила родина артиста. У музеї представлені листи та особисті речі Леоніда Утьосова, фотографії, афіші, платівки, музичні інструменти, збирати які допомагали одесити з різних країн. У дворі музею Утьосова є старовинний музичний телефон. Знявши трубку і набравши цифру на телефонному диску, ви почуєте одну з 10 популярних мелодій з пісенного репертуару талановитого земляка. У 2018 році у дворику, де знаходиться музей-квартира, було відкрито скульптуру «Молодий Утьосов», авторства одеського скульптора Олега Новаєва, в якому впізнається «юний Льодечка», а також скульптура Наталі Дверницької «Одеська бабуся» - збірний образ літньої одеситки, яка годує голубів. Музей проводить екскурсії, музичні вітальні, зустрічі інші культурно-масові заходи для всіх верств громади. Музей приймає відвідувачів безкоштовно, розташований за адресою: вул. Утьосова 11, працює з 11.00 до 17.00, вихідний: середа.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.