АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2025.
Top.Mail.Ru


 Про “Тишу у військових умовах”


26-03-2025, 19:00 |

Це переклад статті опублікованої на сайті evangelisches sonntagsblatt. Оригінал німецькою мовою можна прочитати тут.


Пастор Олександр Гросс з Одеси та Клаус Гьольднер з Регенсбурга в церкві Святого Іоанна в Регенсбурзі перед відкриттям акції «Фастенопфер» для Східної Європи.

 Фото: Сюзанни Борее

Євангелічна пісна акція “Відновлення України… вже зараз” відкрита в Регенсбурзі

«Ми хочемо створити не просто місце, де люди можуть жити, а й заснувати спільноту». Так описує свою діяльність пастор і президент Синоду Олександр Гросс з Німецької євангелічно-лютеранської церкви України (DELKU) в Одесі. Він не тільки пастор для євангелічних християн у цьому портовому місті, але й відповідає за євангелічно-лютеранську громаду всього регіону.

Для відкриття акції «Фастенопфер» «Стояти один за одного в Європі» Євангелічно-лютеранської церкви Баварії пастор Гросс приїхав до Регенсбурга в середині березня. Метою акції по збору коштів в цей період Страсного тижня було встановлено гасло «Відновлення України… вже зараз». Також додав старший церковний радник Стефан Блумтрит: «Війна в Україні стосується всіх нас». І далі: піст не тільки означає утримання, але й солідарність. Метою збору коштів є допомога церковним проектам в Україні.

У селі Петродолинське, яке розташоване приблизно за 30 кілометрів на захід від Одеси, оселилися шість сімей біженців та кілька одиноких літніх жінок із охопленого бойовими діями міста Херсона та інших небезпечних місць. Всього там живуть десять дітей, дев’ять жінок і п’ять чоловіків.

Більшість дорослих, які раніше були «номінальними православними», як пояснює Олександр Гросс, вже пройшли курс катехизації і тепер є членами євангелічно-лютеранської громади. Багато з жінок тепер працюють у дитячому центрі, де дюжина учнів з «особистими проблемами» після уроків отримують допомогу з домашніми завданнями в центрі та гаряче харчування. Чоловіки за цей час відремонтували два будинки і побудували ще два.

Окрім Петродолинського, для українського пастора важливими є ще сім сіл у регіоні. На його думку, саме ці райони ризикують бути забутими. В самій Одесі також діє багато інших способів допомоги, незважаючи на постійні руйнування в місті.

Проте в віддалених районах, за словами Гросса, панує відчай серед людей і «втрата віри в справедливе майбутнє». Страх перед дронами і ракетами продовжує тримати людей у напрузі. Але в таких місцях, як Петродолинське, біженці можуть знайти «острівець тиші серед військової метушні».

Пастор Гросс працює з членами своєї громади над безліччю інших важливих проектів. Вони розповсюджують продуктові пакети серед 1260 одиноких пенсіонерів, які живуть «нижче рівня бідності». Особливо багато літніх людей залишаються на місці. Соціальний працівник щотижня відвідує 70 осіб, щоб точно знати, як їм допомогти.

Соціальна кухня також щотижня готує гарячу їжу для 70 осіб, які вже не можуть подбати про себе.

Якщо кошти вдасться зібрати на рік, це стане для нього величезним полегшенням. Хоча допомагають і сестринські церкви в Чехії, Угорщині, Словаччині та Швейцарії, для того, щоб підтримати цей соціальний проект, пастор Гросс щомісяця активно працює над збором коштів для цього «великого соціального проекту».

Продукти для пакетів тепер закуповуються в самій Україні, що значно дешевше, ніж імпорт з-за кордону. Це також підтримує місцеву економіку. Продукти, незважаючи на труднощі на початку війни, тепер можна без проблем придбати, зокрема через інтернет.

Інтенсивна духовна допомога

Також пастор Гросс щодня працює в духовній сфері по всьому регіону. Він проводить заняття з кількома групами «Курсів віри», в яких проводиться катехизація. Ці групи, на відміну від Німеччини, часто складаються з дорослих, які бажають стати членами громади. Такі курси зазвичай тривають від семи до восьми місяців, з 27 зустрічами. Майже всі, хто взяв участь, потім активно залучаються до життя громади. Однак багато колишніх членів громади вже виїхали за кордон або покинули регіон.

Пастор також проводить близько десяти богослужінь на місяць у регіоні. Іноді він не може бути в Одесі, але у нього є добре підготовлений лектор, який проводить служби.

Регенсбург допомагає з 2008 року

Не випадково відкриття акції «Фастенопфер» для Східної Європи в цьому році відбулося саме в Регенсбурзі. Це партнерське деканство для євангелічної церкви в Україні. З 2008 року Клаус Гьольднер, багаторічний пастор церкви Святого Іоанна, активно займається партнерською роботою.

До війни кілька поїздок груп громади сприяли тісному обміну, який продовжується й до сьогодні, говорить Гьольднер. Дитячий психолог Сабіна Шенвальдер, наприклад, з 2014 року проводить курси підвищення кваліфікації для українських психологів і арт-терапевтів, які працюють з травмами. Наразі ці зустрічі проходять в Ужгороді, недалеко від словацького кордону, оскільки це місце досить безпечне. 

15 березня увечері в церкві Святого Іоанна пройшов культурний захід, на якому була підкреслений тісний зв’язок між церквами Німеччини та України. Потім пастор Олександр Гросс проповідував на недільному богослужінні. Акцію підтримують не тільки Євангелічно-лютеранська церква Баварії, але й Диаконатська служба Баварії, Мартин-Лютер-Товариство та Густав-Адольф-Фонд.

«Ми піклуємося про те, що можемо зробити», — заключає Олександр Гросс, вони з нетерпінням чекають того, «що Бог приготував для нас у майбутньому».

Авторка: Сюзанна Борее

Детальніше на сайті https://www.bayern-evangelisch.de/fastenaktion.


 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.