АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2025.
Top.Mail.Ru


 Концерт «Я молюся про силу любові» у Золотій залі Літературного музею: продовження старовинної традиції в сучасному звучанні


Учора, 15:00 |

10 травня у Золотій залі Одеського літературного музею, що колись слугував палацом князів Гагаріних, відбувся концерт із символічною та глибокою назвою — «Я молюся про силу любові». Саме в цій історичній залі здавна проходили музичні салони, і нинішній захід став справжнім продовженням цієї традиції — осмисленим, щирим і водночас натхненним.

Своєрідним прологом до концерту стали глибокі за змістом слова, з яких виступ розпочала солістка Одеського національного академічного театру опери та балету Наталія Каданцева:

«Немає іншої дороги до людського серця, як через щирість любові та силу молитви…».

Ці рядки задали тон усьому вечору — камерному, душевному, де музика стала мовою серця, а кожна арія, пісня чи дует — сповіддю душі.

Програму відкрила яскрава арія Норіни з комічної опери Гаетано Доніцетті «Дон Паскуале» у виконанні Заслуженої артистки України, солістки Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного та запрошеної солістки європейських театрів Наталії Ткачук. Її артистизм і вокальна майстерність передали легкість, дотепність та витонченість класичної оперної комедії.

відео

Наталія Каданцева вразила глядачів драматичністю і глибиною виконання арії принцеси де Буйон з опери Франческо Чилеа «Адріана Лекуврер», відтворивши внутрішній конфлікт героїні — жінки, охопленої ревнощами та жагою помсти.

відео

Зворушливою і злагодженою стала баркарола з «Казок Гофмана» Жака Оффенбаха, яку у дуеті виконали Наталія Ткачук та Наталія Каданцева. У цьому творі — ностальгія, мрійливість і нездоланна краса гармонії голосів.

відео

Своїм ліризмом вразив твір Федора Надененка на вірші Миколи Гірника «Прощай», у проникливому виконанні Евгена Сільніцького. Його ж виконання української народної пісні «Діброво зелена» та відомого романсу Ернесто де Куртіса «Non ti scordar di me» стали емоційними вершинами вечора, які викликали щире захоплення слухачів.

відео

відео

Окрему сторінку концерту склали твори українських класиків. Пісню Карася з опери «Запорожець за Дунаєм» блискуче виконав Сергій Замицький, а дует Одарки і Карася у тандемі з Наталією Каданцевою переніс слухачів у яскравий світ української оперної сцени з її народною душею та характером.

відео

Молодий саксофоніст Павло Ткач (студент ОНМА ім. А. В. Нежданової) разом із піаністкою Людмилою Москаленко майстерно передав атмосферу танго Астора Пьяццоли «Танець янгола» — складну, пристрасну, технічно витончену композицію.

відео

А ще один яскравий штрих концерту — дотепна, артистично виконана Наталією Ткачук «Вибух сміху» з опери Даніеля Обера «Манон Леско». Цей номер виявився справжнім театральним перфомансом.

відео

На завершення — несподівано свіжий дует саксофоністів: «Маленька Чарда» Педро Ітурральде у виконанні Миколи Катинського, магістранта ОНМА, та Євгенії Ковтун, учениці 10 класу музичного ліцею ім. П. С. Столярського. Їхня гра була впевненою, технічно досконалою і при цьому сповненою юнацького запалу.

відео

Концерт «Я молюся про силу любові» став не лише музичною подією, а й духовним одкровенням. Тут любов до музики, до слова, до людини — була не просто темою, а головною героїнею вечора. І ця любов — жива, глибока, справжня — безсумнівно залишилася в серцях кожного слухача.




 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.