Пам'ятне богослужіння та дискусія в Берліні: пам’ять про Другу світову війну та сучасні виклики України
Учора, 17:00 |
Президент Синоду Олександр Гросс 8 травня взяв участь у пам'ятному богослужінні в Берлінському Соборі (Berliner Dom), яке відбулося там з нагоди 80-ї річниці завершення Другої світової війни. Проповідь, що її виголосив пастор Гросс, була присвячена темі жертв війни: не лише минулої, але й сьогоднішньої, та переосмисленню подій та наслідків війн. Подібно до царя Давида, який звертається до Бога у 84 (85) псалмі, українці, обравши сторону світла після страшних подій ХХ сторіччя плекають надію й моляться про міцну Господню підтримку підчас своєї справедливої боротьби з ворогом.
Олександр Гросс:
«Без переосмислення не зрозуміти, наскільки шкідливою є пропаганда власної величі, винятковості своєї нації. Ці й інші гріхи спричинили кровопролиття Другої світової війни. На щастя, Друга світова війна залишилася в минулому. Європа змогла зробити правильний вибір. Я багато чув про велике духовне пробудження у вільних країнах Європи. Люди переоцінили події, визнали свої гріхи. Почалося будівництво спільної Європи, спільного майбутнього на нових засадах. Війна стала щепленням проти хвороб минулого. Створено багато добрих міжнародних норм, законів і конвенцій. Бажання жити в мирі дало роки творення й економічного розвитку.
.. Але згодом цей ідилічний світ знову почала руйнувати іржа гріха. Гріх відновив силу й підтримку великої частини населення. Світ знову змінився. І — зовсім не на краще. Ми знову далеко від Бога. Егоїзм і бажання зруйнувати спільний світ заради власної вигоди знову тріумфують. Ідеї про домінування і велич націй знову оживають.
Ізоляціоністські гасла заповнили медіапростір. Вони стали частиною пропаганди і політичної боротьби в багатьох європейських країнах.
..Ми маємо боротися з гріхом, що «лежить біля дверей», побачити своє спасіння в Ісусі Христі й будувати, як після війни. Бережімо здобуте й запобігаймо новій руїні. Висидіти вже не вдасться. Агресія тільки зростає.
80 років тому завершилась Друга світова війна. Бог рясно благословив нас роками миру. І благословить знову — якщо переможемо гріх панування, зламаної волі та пригнічення. Якщо зупинимо гріх у собі й у тих, хто втратив контроль.
«Воістину, Його спасіння близьке до тих, хто боїться Його… Справедливість ітиме перед Ним, і сліди Його вестимуть нас»
Після богослужіння відбулася панельна дискусія з представниками Польщі й Білорусі щодо ролі цих країн, поряд із Україною, у збереженні та відстоюванні історичної пам’яті.
В рамках екуменічного богослужіння Олександр Гросс також взяв участь в літургії Ковентрі в Меморіальній церкві Вільгельма Кайзера (Kaiser - Wilhelm – Gedächtniskirche) в Берліні, куди також прибули Федеральний президент Німеччини, федеральний канцлер, представники різних міністерств та депутати Бундестагу.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.