Андрій Печений: “Сонячні діти” приходять у цей світ, щоб нести добро – наша місія їм у цьому допомогти
20-03-2023, 11:00 |
Юрій Работін: Сьогодні ми вітаємо нашого колегу, члена спілки журналістів, в недалекому минулому професійного журналіста, а зараз директора Одеського дитячого будинка-інтернату Печеного Андрія Григоровича. Як вам відчувається на посаді директора?
Андрій Печений: На цій посаді я вже півтора роки. Мені ця робота дуже цікава, справа в тім, що я все життя створював проекти. Відповідно у мене сформувалась певна проектна логіка. Чи це телебачення, чи бізнес, для мене важливим завжди було що це проект. У проекті завжди є певні логічні складові, які повинні найкращим чином взаємодіяти між собою. Тоді справа за яку ти взявся становиться вдалою.
-Я неодноразово бував на різних заходах Одеського дитячого будинка-інтернату, бачив цих діточок, що виховуються там. Розумію, що зараз іде війна і ви допомагаєте діточкам як батько. Слідкую за вашою діяльністю в соціальних мережах. Пропоную щоб ваші вихованці зробили три-чотири нариси в газету нашого форуму «Золотослів».
Обов’язково ми це зробимо.
На початку нашої зустрічі я хоті би подарувати вам книгу Василь Стус поет и громадянин, книга спогадів та роздумів, доречи на початку 2008 року я був у колі Василя Стуса, в Донецьку коли ми в рамках форуму проводили нагородження журналістів в Бахмуті в соляних шахтах на глибині сто вісімдесят дев’ять метрів. А тиждень по тому, тут у мене була Світлана Овчаренко, головна редакторка газети «Вперед» ми поспілкувалася. Газети виходять і зараз. Світлана Овчаренко вирішила будь-що допомогти землякам правдивою інформацією. Єдиним способом це зробити було – відновити друк газети «Вперед». Є така теза - «журналісти важливі». Не буду говорити що и в минулому журналіст…
Журналістів минулих не буває…
Як на сьогоднішній день, що у вас там, в Одеському дитячому будинку-інтернаті, що новітнього? Розумію що іде війна і більшість дітей вивезли, але хтось залишився, як вони?
Ні, у нас не більшість, самі маленькі діточки були відправлені в евакуацію, деякі були забрані батьками, ті у кого вони є. Зараз вісімдесят вісім дівчаток віком 18+, 24/7 знаходяться Одеському дитячому будинку-інтернаті, допомагаємо армії, шиємо. Зробили маленький, такий собі, волонтерський центр. Шиємо прапори, шиємо балаклави для наших військових. В минулому році ми підтримали марафон «Сади Перемоги», так ми вирощуємо на своїх присадибних ділянках не тільки дерева, а й і різноманітну городину. Наші світлі дівчата незважаючи на свої вади прагнуть бути рівноправними громадянами у суспільстві. Вони варили ікру з вирощених овочів і передавали їх у консервованому вигляді до 126 бригади тероборони. Бійці кажуть, що з їжею у них все гаразд, але наша продукція користується у них повагою завдяки домашньому смаку.
Я пам’ятаю, коли ми були у вас, на літній площадці, є у вас такий гарний майданчик, для нас діточки зробили концерт, ми дивились на це – то було дуже зворушливо, як то кажучи, із сльозами на очах…
Більше року назад ми відродили творчу студію в якій діти займаються і риторикою, і піснями, і танцями. А в цьому році наші студійники «замахнулися на Вільяма нашого Шекспіра», на мій погляд це для них ранувато, але це був цікавий досвід, який виявив таланти і ми їх підтримуємо.
Давайте іншого разу коли ви будете робити постановку по Шекспіру ми покличемо знімальну групу, бо це творчість дітей, це повинно бути інтересно.
Нещодавно відкрили ми площадки трудової адаптації де дівчатка соціалізуються, вивчають як в биту користуватися кухонним приладдям, є площадка професійної орієнтації де дівчатка вишивають картини. До сімдесятиріччя створення інтернату ми відкрили картинну галерею, вона у нас єдина в Україні серед інтернатів. Тому чекаємо якнайшвидше перемогу, щоб усі бажаючі могли побачити наше зібрання творів.
Зі свого боку ми можемо відкрити невеличку виставку робіт з вашої галереї в осередку Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України. Впевнений, ця подія приверне увагу багатьох глядачів. Які у вас проблеми розкажіть буд ласка.
Дякуючи депутатам Одеської обласної ради, керівникам виконавчої ланки у нас поточні проблеми вирішуються, більш того, ми маємо дуже сучасне обладнання лікувальної фізкультури, але у нас немає приміщення для його розташування. Ми вирішили побудувати зал ЛФК павільйонного типу. Зараз почнеться будівельній сезон і ми сподіваємося, що встигнемо, у нас все для будівництва є, але не має металочерепиці для облаштування даху та його утеплення, десь потрібно біля шістдесяти квадратних метрів покриття.
Сподіваюсь що наші читачі відкликнуться на потребу діточок. Які у вас плани на цей рік?
Головний план це перемога, а з планів поменше це насамперед дві програми. З початку війни ми закрили денне відділення, але ми зробили програму, презентували її в UNICEF Україна для того щоб спільними зусиллями відкрити інклюзивний дитсадок для мешканців Одещини, для сімей у яких є такі діти. Ми маємо і бажання і ресурс відкрити денне відділенні на 30-35 діточок, батьки зможуть привезти нам дитину у понеділок і забрати її додому у п’ятницю. Такий новітній інклюзивний дитсадок. Друга програма, відпочинку батьків інклюзивних дітей. Ця програма у воєнний час не працює, але ми віримо Перемогу! Суть цієї програми в тому, що жителі області можуть привезти нам дитину на двадцять вісім діб і поїхати до дому, тоді як увесь цей час дитина буде під наглядом вихователів і медперсоналу, розвиватися і якщо потрібно лікуватися.
В минулому році Одеська регіональна організації Національної спілки журналістів України проводила інклюзивний конкурс образотворчого майстерства ім. Марії Приймаченко. Ми проводили його в 56 школі, це було минулого року, а в цьому році ми могли б провести конкурс для ваших дітей в рамках Всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання». Так щоб вся Україна побачила Їхню творчість. По-перше хочу подякувати вам. Що ви вибрали час і приїхали до своїх колег, побажати вам успіхів, звичайно Перемоги Україні і журналісти важливі!
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.