Про це він повідомив під час ефіру загальнонаціонального телемарафону.
Прикладом інтеграції в НАТО, який може використати Україна, Перебийніс назвав практику Фінляндії та Швеції. Варіант вступу через ПДЧ Україні не підходить.
Також посадовець повідомив, що існує ряд інших вимог, зокрема політичних. Їх Україна вже виконує на шляху до ЄС.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Україна увійде до складу військового блоку, але поки що увага має бути прикута до іншого завдання.
Усі країни НАТО погодилися, що Україна буде членом НАТО, але зараз фокус на тому, щоб забезпечити перемогу України
Якщо країна не зможе захистити свій суверенітет і незалежність, тоді членство опиниться під загрозою.
Без суверенної і незалежної України немає сенсу обговорювати її членство в НАТО
Столтенберг наголосив на непередбачуваному характері воєн у світі, тому складно передбачити, коли закінчиться війна в Україні.
Коли настане значний прогрес Сил оборони на фронті і повернеться мир на українську землю, теж важко спрогнозувати.
Але ніхто не може сказати це напевно, тому нам потрібно готуватися до довгого шляху, але і після того, як війна закінчиться, нам потрібно буде підтримувати Україну, щоб переконатися, що в неї є сила і здатність стримувати нові атаки...
Раніше Столтенберг заявляв, ніби членство України в НАТО належить їй по праву. Таку ж думку висловлював і Президент Володимир Зеленський.
На жаль, підтримують боротьбу українців проти російської навали не в усьому світі. Так, низка американських сенаторів надіслали президенту США Джо Байдену безглуздий лист із вимогою перестати надавати допомогу Україні.