Джерело: Офіс президента України.
Ініціатива передбачає відбудову 26 деокупованих населених пунктів Херсонщини силами областей і спроможних громад. Мовиться про відновлення житла та інфраструктури, створення умов для повернення мешканців Херсонської області у свої домівки.
За словами заступник керівника Офісу президента України Олексія Кулеби, в межах цієї ініціативи ремонтні бригади з різних куточків країни, здебільшого на волонтерських засадах, долучаються до відбудови Херсонської області.
Зокрема, Вінниччина відновлює смт Калинівське, Волинь – село Благодатівка, Дніпропетровщина – села Ольгине, Старолісся, Бобровий Кут, Житомирщина – село Трифонівка, Закарпаття – села Новопавлівка та Олександрівка, Івано-Франківщина – село Давидів Брід, Кіровоградщина – село Мала Олександрівка, Львівщина – села Нова Зоря, Таврійське та смт Біла Криниця, Одещина – села Киселівка, Благодатне та Новодмитрівка, Полтавщина – село Чкалове та Правдине, Рівненщина – села Заградівка, Орлове та Кочубеївка, Тернопільщина – смт Архангельське, Хмельниччина – смт Високопілля, Черкащина – села Новопетрівка та Іванівка, Буковина – село Новомиколаївка.
У деяких громадах уже стартували ремонтні роботи, в інших вони почнуться найближчим часом. Загалом у межах пілотного проєкту заплановано відновити понад 3500 об’єктів.
– зазначив Олексій Кулеба.
- За ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури розпочалося формування реєстрів громад, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. Також розробляється план відновлення цих територій за участі провідних експертів.
- Україна та Світовий банк обговорили існуючі проєкти та процес підготовки нових системних проєктів відбудови, згідно визначених пріоритетів звіту RDNA2.
- Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков повідомив, що за рік вдалося відновити 130 пошкоджених внаслідок російської агресії штучних споруд і третину залізничних мостів.