АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

 
   

КОНТАКТИ
Інформація повинна бути вільною.
Посилання — норма пристойності.




При використанні матеріалів посилання на джерело обов'язкове. Copyright © 2018-2024.
Top.Mail.Ru


 В Україні мобілізуватимуть обмежено придатних чоловіків, - Міноборони


3-09-2023, 15:00 |

Міністерство оборони схвалило новий перелік хвороб, який визначає придатність до військової служби та регулює умови служби для обмежено придатних військовослужбовців.


 

 

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, внесені наказом Міноборони від 18 серпня 2023 року № 490, набули чинності 25 серпня цього року. Того самого дня набули чинності та інші зміни, внесені наказом № 456, які передбачають спрощення вимог для призовників, які обирають службу в Добровольчому Спеціальному Військовому та морській піхоті в особливий період.

Було оновлено процедуру оцінки придатності військовослужбовців. Також розроблено більш деталізований порядок визначення місця служби для обмежено дієздатних осіб. Положення також конкретизує процедуру ухвалення постанови Військово-лікарською комісією (ВЛК) щодо причинного зв'язку захворювання, травми або поранення зі службою в Збройних Силах України та захисту Батьківщини. У цьому контексті був уточнений перелік документів, які необхідно подавати для розгляду ВЛК, а також було внесено інші важливі зміни.

Раніше, відповідно до Положення, у воєнний час при застосуванні статей Переліку хвороби, які передбачали варіанти "придатний до військової служби" або "обмежено придатний до служби", ВЛК мала виносити постанову "придатний до військової служби", за деякими статями. Тепер ці слова та цифри "за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в" були виключені з Положення, що означає, що всі особи будуть визнані придатними до військової служби за "спірними" статтями.

Перелік хвороб, з якими військовозобов'язані вважатимуться придатними до служби:

  • 2-в – клінічно вилікований туберкульоз;
  • 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • 5-в – безсимптомний ВІЛ;
  • 12-в - анемії, інші захворювання крові та кровотворних органів, що повільно прогресують і непрогресують з незначними порушеннями функцій та рідкісними загостреннями;
  • 13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  • 14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладів психіки;
  • 17-в - невротичні, пов'язані зі стресом і соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастенія, реакції на тяжкий стрес) при помірно виражених, короткострокових;
  • 21-в - повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;
  • 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

Зараз для осіб, визнаних обмежено придатними до військової служби, ВЛК повинна одночасно видавати постанову про придатність військовослужбовця до конкретної військової спеціальності (ВОС).

Якщо військовослужбовця визнано непридатним до служби за певною військовою спеціальністю, командир частини має право внести його на ВЛК для визначення придатності до служби за новою військовою спеціальністю.

Варто відзначити, що порядок проходження служби військовослужбовцями, які були визнані ВЛК обмежено придатними, регламентується Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, яке було затверджено Указом Президента від 10 грудня 2008 року № 1153, а також Розпорядженням про організацію виконання цього Положення. (наказ Міністерства оборони України від 10 квітня 2009 року № 170)

Під час медичного огляду військовослужбовців Десантно-штурмових військ (ДШВ) та морської піхоти для визначення їх придатності до служби в цих підрозділах буде проводитися лише один раз на два роки згідно з графою Розкладу хвороби та графою 4 ТДВ "А" (для строковиків) або графою 10 ТДВ "Б" (для контрактників та мобілізованих).

Основною істотною зміною є створення окремої графи, яка встановлює більш жорсткі медичні вимоги. Це означає, що деякі військовослужбовці, які раніше були визнані непридатними для служби в ДШВ, тепер можуть бути визнані придатними для цієї служби.

У разі незгоди з висновком, рішення військово-лікарської комісії можна оскаржити в комісії вищого рівня або суді. Оскарження відбувається шляхом подання позову або скарги (до ВЛК вищого рівня) з долученням довідки ВЛК та інших медичних документів, якщо такі є. Оскарження постанови військово-лікарської комісії не зупиняє її дію!

Читайте також: українське законодавство розмежовує статті непридатності до військової служби у мирний та воєнний час, які хвороби є підставою для отримання "білого квитка" в період загальної мобілізації – повний перелік.


Газета: Слово
 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.