Нацбанк обіцяє значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
Національний банк України впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу. Про це повідомляєтьсяна сайтірегулятора у понеділок, 2 жовтня.
Вказано, що новий режим буде діяти вже з завтрашнього дня – 3 жовтня.
"За цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком відповідно до постанови правління НБУ №18, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року", – йдеться у повідомленні.
Вказано, що тепер курс гривні зможе змінюватися в обидва боки – зростати та знижуватися, реагуючи відповідним чином на зміни в балансі попиту та пропозиції на валютному ринку. Але НБУ обіцяє ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатися ключовим гравцем на ньому.
"Національний банк значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення", – наголосив регулятор.
При цьому курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків, зазначили у НБУ.
Голова НБУ Андрій Пишний на брифінгу заявив, що перехід до більш гнучкого курсу гривні не означає, що він буде визначатися ринком, як це було до великої війни з Росією.
"НБУ не відпустив курс. Ні. Ми не повернулися до режиму плаваючого курсоутворення, який існував до повномасштабного вторгнення. Ми наразі цей варіант навіть не розглядали з огляду на структурний дефіцит валюти на ринку", – сказав він.
За словами Пишного, рішення Нацбанку здебільшого стосується бізнесу, який купує та продає валюту на міжбанківському ринку.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.