В Україні до розмінування полів збираються залучити бджіл
12-10-2023, 19:00 |
Міністерство закордонних справ спільно з партнерами оголосило про запуск проєкту Мед Мінних Полів. У його межах збиратимуть кошти на розмінування України. Про це повідомила пресслужба МЗС.
Згідно з ідеєю проєкту, щоб уникнути контакту з мінами, дрони засіватимуть заміновані сільськогосподарські поля спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збиратимуть бджоли, яким також не страшні міни.
Довідка.Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про 30% території, понад 174 000 кв. км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси й поля.
Площа замінованих полів станом на жовтень 2023 року сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га – на звільнених.
Українські дипломати братимуть мед мінних полів на зустрічі та в міжнародні візити, даруватимуть його дипломатам і публічним особам у всьому світі.
"Цей проєкт дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі й мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Всі креативні й технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін і боєприпасів",
Організаторами проєкту є Міністерство закордонних справ України, креативне агентство Saatchi & Saatchi Ukraine й агропромислова компанія Kernel, консультантами – Державна служба з надзвичайних ситуацій, перший в Україні навчальний центр для пілотів дронів Dronarium і Спілка пасічників України.
"Якщо бойові дії закінчаться сьогодні, аграріям знадобиться щонайменше чотири роки, аби досягти довоєнних показників вирощування культур. І це за найоптимістичнішими прогнозами. Поки триває розмінування, ми передаємо частину ділянок, куди не може заїхати потужна агротехніка, в користування бджолярам",
– сказала директорка з комунікацій Kernel Катерина Співакова.
Цього року автори проєкту провели консультації з агрономами та ДСНС і підготовчі роботи з дронами, а також здійснили тестовий засів поля.
Також запустили сайт для попереднього замовлення меду.
На повну потужність проєкт стартує навесні 2024 року.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.