В ЄС хочуть нарощувати виробництво зброї: за основу візьмуть досвід боротьби з COVID-19
17-02-2024, 17:00 |
ЄС має стимулювати європейську оборонну промисловість до збільшення виробництва і сприяти консолідації, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Деталі:За словами президентки, Єврокомісія розробляє стратегію оборонної промисловості, спираючись на досвід використання коштів платників податків для збільшення виробництва вакцин проти COVID-19 і для спільних закупівель газу.
Пряма мова фон дер Ляєн:
"Ми повинні витрачати більше, ми повинні витрачати краще, ми повинні витрачати по-європейськи"
.Деталі:Повідомляється, що план модернізації європейського військово-промислового комплексу мають оприлюднити цього місяця. Його мають схвалити усі країни-члени ЄС, деякі з яких можуть чинити опір зусиллям Комісії щодо централізації рішень про оборонні інвестиції.
ЄС хоче максимізувати значне збільшення військових витрат країн-членів після повномасштабного вторгнення Володимира Путіна в Україну, щоб створити більшу, міцнішу і ефективнішу європейську оборонну промисловість.
За словами фон дер Ляєн, оборонний ринок ЄС "дуже фрагментований, і це потрібно змінити".
Неназвані європейські посадовці у коментарі виданню розповіли, що пропозиції в плані Єврокомісії включають використання бюджету ЄС для збільшення фінансування на додаток до спільних контрактів на постачання озброєнь, підписаних країнами-членами, а також гарантії того, що продукція буде куплена.
Видання зазначає, що це нагадує зусилля Єврокомісії з розгортання виробництва вакцин проти коронавірусу, що у підсумку призвело до різкого зростання європейського виробництва.
Зазначається, що пропозиція фон дер Ляєн допоможе впорядкувати оборонну промисловість Європи, яка значною мірою розділена за національною ознакою, і заохотить більше витрачати на європейську продукцію замість того, щоб купувати її в третіх країнах, таких як США.
"Нам потрібно підвищити рентабельність інвестицій тут, в ЄС. Нам потрібна справедлива частка грошей європейських платників податків, які витрачаються всередині Європейського Союзу. Ми повинні працювати зі стимулами, щоб країнам-членам було краще працювати разом. Скажімо, ви хочете новий танк? Що ж, гуртуйтеся!",
– наголосила фон дер Ляєн.
Вона також додала, що короткостроковий "критичний фокус" посилення оборони полягатиме у продовженні поставок зброї Україні, але загалом ця стратегія покликана зміцнити довгострокову безпеку Європи.
Передісторія:
Раніше стало відомо, що у Європейському Союзі розглядають можливість створення нової посади єврокомісара з питань оборони, який займатиметься промисловими аспектами оборонної політики.
Раніше Урсула фон дер Ляєн заявила, що 2024 рік є "ключовим роком для демократії", оскільки відбудуться вибори до Європарламенту на тлі серйозних викликів, що стоять перед континентом насамперед через агресію РФ проти України.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.