Стефанішина прокоментувала заяву фон дер Ляєн про затримку переговорів з ЄС
21-02-2024, 17:00 |
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина прокоментувала заяву президентки Єврокомісії про те, що переговорна рамка з Україною, затвердження якої необхідне для початку безпосередньо переговорів про вступ до ЄС, не буде готова до європейських виборів, а після них.
Деталі:Переговорна рамка – документ, що визначає принципи та процедури ведення переговорів про вступ до ЄС. Віцепрем’єрка зазначила, що робота над переговорною рамкою триває з січня, і з того часу ЄК не повідомляла про труднощі з підготовкою до березня.
"У діалозі з Єврокомісією ми неодноразово проговорювали підготовку переговорної рамки, і про жодні труднощі підготовки тексту до березня не йшлося",
– сказала Стефанішина.
Вона наголосила також, що Єврокомісія лише готує текст переговорної рамки і далі виносить його на розгляд держав-членів ЄС. Саме вони й ухвалюють фінальне рішення.
"Відповідно до рішення Європейської ради у грудні минулого року, Європейська комісія має до березня підготувати звіт щодо прогресу України у виконанні додаткових кроків, за яким слідує розгляд рішення щодо переговорної рамки",
– сказала Стефанішина.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 21 лютого заявила, що рамка для переговорів про вступ України до ЄС не буде готова до європейських виборів, які пройдуть на початку червня.
Раніше були сподівання, що переговорна рамка буде затверджена на міжурядовій конференції, скликаній після березневого саміту лідерів ЄС. Проведення міжурядової конференції є фактичним початком переговорів про вступ.
Березневий саміт ЄС, як очікується, повинен оцінити останні кроки України, які вона зробила задля початку переговорів про вступ. Серед них – схвалення закону про лобіювання.
- ухвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
- виключить із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу, без шкоди правилам, що застосовуються до забезпечення національної безпеки під час війни;
- прийме закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, як частину антиолігархічного плану дій;
- прийме закон, що стосується решти рекомендацій Венеційської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із Законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеційської комісії, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту.
Україна має продовжувати боротьбу з корупцією шляхом подальших розслідувань та вироків щодо корупції.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.