На це традиційне запитання психологів цього разу стверджувально відповіли самі психологи: так, фахівці з психічного здоров’я дійсно хочуть зустрітися, познайомитися, поговорити і знайти рішення актуальних проблем.
Організатори такої зустрічі, що відбулася днями, — КНП «Дитяча міська поліклініка №6» Compass спільно з ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за підтримки департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради. Назвали її «Психологічна «качка»: взаємодія та координація без емоційних гойдалок».
Як пояснили, зустріч викликана необхідністю створення в Одесі фахової спільноти, яка об’єднає більше 20 спеціалістів з психічного здоров’я, що працюють у різних сферах (освіта, медицина, громадський сектор, безпека тощо). Це дозволить вибудувати ефективну систему міжінституціональної координації, щоб шлях пацієнта / клієнта / здобувача освіти не переривався, був зрозумілим та простим.
Щодо актуальних проблем, над вирішенням яких працювали фахівці, це: обмеженість ресурсів у шкільних психологів для якісної діагностики та профілактики психологічних запитів серед дітей; відсутність комплексної взаємодії між вищою школою, яка готує фахівців з психічного здоров’я, та інституціями, які чекають на таких фахівців; недостатня взаємодія між закладами освіти та охорони здоров’я в питаннях психологічної підтримки дітей та їхніх батьків, а також між закладами охорони здоров’я різних рівнів тощо.
До учасників зустрічі звернувся її організатор, директор КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» Compass Сергій Горіщак:
— Нещодавно ми відзначали Міжнародний день ментального здоров’я — нагадування про важливість піклування про психічний стан кожного з нас. Ми всі проходимо через складні випробування, і саме зараз важливо зберігати внутрішню стійкість. Війна кидає виклик нашій ментальній силі, але разом із підтримкою та увагою до власного психічного здоров’я ми можемо залишатися сильними та незламними. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською, об’єднує громади в цій місії. Це більше, ніж просто допомога — це формування нової культури турботи про себе та тих, хто поруч.
Звертатися по підтримку — це прояв відповідальності за себе і своє оточення. Фахівці щодня допомагають нам зберегти життєстійкість та впевненість у майбутньому. Ця зустріч є ще одним важливим кроком у побудові ефективної системи допомоги та створенні «маршруту» надання послуг. Спілкуйтеся, знайомтеся, дискутуйте заради майбутнього України!
Ми зосередили увагу на важливих для України напрямах: ментальне здоров’я у сфері урядової координації та ветеранської політики; психологічна підтримка дітей і підлітків; інтеграція послуг ментального здоров’я в систему освіти та громади; спеціалізована психіатрична допомога.
Ця зустріч фахівців, яка має назву «Психологічна «качка», символізує нашу взаємодію та координацію без емоційних гойдалок. Усі ми розуміємо, що психічне здоров’я — це основа стабільного та здорового суспільства. Наше завдання сьогодні — знайти способи, як допомогти людям залишатися сильними, незважаючи на виклики, які стоять перед ними.
У Сергія Горіщака, лауреата редакційного конкурсу «Люди справи», поцікавились після тривалого і змістовного дня, чи справдились очікування від зустрічі психологів.
За його словами, важливо, що фахівці вийшли зі своїх «бульбашок», познайомилися один з одним і визнали, що таке спілкування треба продовжувати на спільних майданчиках.
— Війна, а до того ковід, довели, що професійна турбота про ментальне здоров’я — це важливий напрямок, який треба розвивати, — зазначив Сергій Горіщак. — Люди поступово визнають, що звернутись до психолога варто, допомога буде. А почнуть повертатися наші хлопці з фронту, психологічна допомога знадобиться їм, їхнім сім’ям, дітям. Роботи вистачить всім фахівцям з психічного здоров’я.
— Сергію, наостанок: куди звертатись людині, якщо вона розуміє, що в неї є проблеми?
— У першу чергу — до сімейного лікаря. Ця ланка спеціалістів достатньо інформована, обізнана і підготовлена. Деякі проблеми сімейний лікар в змозі віришити і на своєму рівні. Якщо ні — знає, куди направити. Створення таких маршрутів — ще одна мета зустрічей психологів, перша з яких відбулася.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.